img

Co robić, gdy po wypadku twoje życie zmieniło się na gorsze?

Podczas wypadku wydaje się, jakby czas się zatrzymał. W tym momencie masz nadzieję, że uda Ci się zapobiec wypadkowi samochodowemu lub wypadkowi w pracy, który nie był z Twojej winy. W tych sekundach, zanim Twoje życie zostanie trwale zmienione przez uraz, którego nie planowałeś, czas wydaje się stać w miejscu.

Ale rzeczywistość jest taka, że czas nie stoi w miejscu dla nikogo, a teraz ty lub ktoś, kogo kochasz, doznał trwałego uszkodzenia. Uszkodzenia te mogą uniemożliwić Ci utrzymanie pracy, co skutkuje utratą zarobków i rachunkami za leczenie, które są bardzo wysokie.

Twój sposób życia uległ zmianie - wszystko z powodu czyjegoś zaniedbania.

Czy mam roszczenie o odszkodowanie za obrażenia cielesne?

To zrozumiałe, że czujesz się zakopany we frustracji, bólu, zamieszaniu i gniewie, które możesz odczuwać po doznanych obrażeniach, ale zrób krok do tyłu. Oceń sytuację. Zadaj sobie pytanie, czy ktoś inny - czy to lekarz, szpital, firma, producent, produkt, czy pojedyncza osoba - może być odpowiedzialny za wypadek. Jeśli tak, odszkodowanie może być dostępne dla Ciebie.

Kluczem do każdej sprawy dotyczącej obrażeń ciała jest zaniedbanie. To do Ciebie i Twojego zespołu prawnego należy udowodnienie, że inna osoba postąpiła niedbale i dlatego jest prawnie odpowiedzialna za Twoje straty finansowe.

Czy mogę otrzymać odszkodowanie za moje obrażenia?

W przypadku obrażeń ciała, rekompensata jest znana jako odszkodowanie. Odszkodowania te obejmują różne straty finansowe, w tym zarówno straty ekonomiczne jak i nieekonomiczne. Poniżej znajduje się kilka przykładów typowych odszkodowań:

  • Koszty medyczne
  • Utracone zarobki
  • Utrata zdolności do zarobkowania
  • Szkody majątkowe
  • Ból i cierpienie
  • Utrata towarzystwa
  • Niższa jakość życia
  • Fizyczne zniekształcenie lub upośledzenie

Jeśli istnieje jakakolwiek możliwość, że możesz otrzymać odszkodowanie za swoje obrażenia, nadszedł czas, aby znaleźć pomoc prawną. Poszukiwanie godnej zaufania pomocy może być jednak zniechęcające. Wiedz, że tak nie musi być.

Doświadczony adwokat ds. obrażeń ciała może pomóc Ci poruszać się na każdym etapie procesu sądowego, od zbierania dowodów i zatrudniania ekspertów, po negocjacje z firmami ubezpieczeniowymi w celu uzyskania sprawiedliwej ugody lub, w razie potrzeby, bronić Cię na sali sądowej.

Skontaktuj się z prawnikiem specjalizującym się w obrażeniach ciała już dziś

Poszukiwanie porady prawnej nie musi być zniechęcające lub przerażające; może być uwalniające.

Adwokaci spędzili lata, wkładając wysiłek w sprawy takie jak twoja. Poradziliśmy sobie z niezliczonymi sprawami dotyczącymi wielu rodzajów obrażeń ciała. Jeśli zostałeś poszkodowany w sytuacji innej niż te, które opisujemy, nie odrzucimy Cię - nawet jeśli szukasz tylko porady.

Mateusz Sikora

Redakcja kancelaria-kazimierczak.pl

Zobacz również