img

Urazy powypadkowe - Twoja sprawa, Twoja przyszłość: Ty tu rządzisz

Uraz po wypadku może mieć konsekwencje na całe życie. Masz wystarczająco dużo do zmartwienia z odzysku; chcesz adwokata do obsługi legwork z Twojej sprawy.

Kiedy mówimy, że jesteśmy po twojej stronie, mamy to na myśli. Oznacza to, że zajmiemy się badaniami, papierkową robotą i negocjacjami. Nie oznacza to jednak przejęcia odpowiedzialności; decyzje należą do Ciebie.

Mówienie w Twoim imieniu - nie mówienie za Ciebie

Jeśli po negocjacjach zostanie Ci zaproponowana ugoda, to od Ciebie zależy, czy ją przyjmiesz. Twój adwokat, w oparciu o wykształcenie i lata doświadczeń, doradzi Ci, czy jego zdaniem ugoda jest sprawiedliwa. W końcu to twoja decyzja; twój prawnik będzie ci doradzał, a nie mówił za ciebie.

Dajesz swojemu prawnikowi prawo do negocjowania w Twoim imieniu, ale Twój prawnik nie będzie podejmował decyzji finansowych ani wyborów bez konsultacji z Tobą. Jeśli chcesz odrzucić ugodę i poprosić o wyższą kwotę, to twoja decyzja.

Zawsze będziemy Cię informować i służyć radą, ale nie jesteś zobowiązany do działania zgodnie z nią. Staramy się wspierać decyzje naszych klientów w każdy możliwy sposób.

Zawsze masz kontrolę

Większość spraw kończy się ugodą pozasądową, ale to nie znaczy, że musisz zaakceptować każdą zaproponowaną Ci ugodę. Samo posiadanie prawnika przy swoim boku zazwyczaj oznacza, że otrzymasz wyższą ofertę, niż gdybyś miał negocjować bez pomocy prawnej. Zachęcamy do skorzystania z porady prawnika - ale nie jest to wymóg.

Jeśli chcesz odrzucić ugodę i potencjalnie wnieść pozew, Twój zespół prawny przygotuje sprawę do procesu. Poinformujemy Cię, czego możesz się spodziewać, jeśli zdecydujesz się wystąpić w sądzie i zeznawać przed ławą przysięgłych. Włożymy naszą wiedzę i doświadczenie do pracy dla Ciebie, wyjaśniając każdą opcję i możliwe wyniki każdego z nich.

Twój adwokat uzbroi Cię w swoją wiedzę i doświadczenie - ale ostatecznie to Ty będziesz władał piórem.

zgoda pomiędzy ludźmi

Nie ma kryształowej kuli

Podczas gdy żaden prawnik zajmujący się obrażeniami ciała nie posiada kryształowej kuli, która przewidzi dokładne szczegóły Twojej przyszłości, nasz zespół doświadczonych adwokatów ma szerokie doświadczenie w wielu rodzajach spraw związanych z obrażeniami ciała.

Jeśli jesteś poważnie ranny lub masz obrażenia, które są trudne do leczenia, możesz być świadkiem długiej rekonwalescencji, która może stać się bardzo kosztowna. Twój prawnik może być w stanie zaoferować kluczowy wgląd w twoje prawdopodobne wydatki na przyszłość, czy to krótkoterminowe czy na całe życie.

Kwantyfikacja przyszłej szkody

Dalekosiężne skutki urazu nie ograniczają się do wydatków medycznych. Wiele czynników wpływa na to, jak obrażenia wpłyną na twoją przyszłość:

  • Koszt sprzętu medycznego
  • Wydatki na opiekę pielęgniarską
  • Odwołane plany, takie jak wakacje lub imprezy rodzinne
  • Niewykorzystane możliwości w pracy
  • Ból i cierpienie
  • Utrata przyjemności z życia
  • Utrata płodności

Twój adwokat może pomóc Ci określić prawdopodobny wpływ na Twoją przyszłość, jaki będą miały Twoje obrażenia. Ten krok jest ważny przy określaniu wysokości odszkodowania, o które powinieneś się starać. Biorąc pod uwagę wszystkie sposoby, w jakie Twoje plany muszą ulec zmianie z powodu odniesionych obrażeń, Twój prawnik może pomóc Ci uzyskać odszkodowanie za zmiany stylu życia, z którymi możesz się zmierzyć.

Mariusz Kamiński

Redakcja kancelaria-kazimierczak.pl

Zobacz również