img

Niebezpieczeństwa związane z niewłaściwym użytkowaniem fotelika samochodowego

13 lipca, krótko przed wschodem słońca, Alfonso Beltran, jego dziewczyna i jej trzyletnia córka przejeżdżali przez skrzyżowanie przy Van Buren i 67th Avenue w Phoenix, kiedy dwóch nastolatków z pełną prędkością przejechało na czerwonym świetle i uderzyło w Suburbana Beltrana.

Suburban przeleciał przez skrzyżowanie, kończąc zgnieciony o słup. Podczas wypadku, trzylatka została wyrzucona z fotelika przez okno. Pozostaje ona w stanie krytycznym w Szpitalu Dziecięcym.

Ten tragiczny wypadek jest tylko jednym z przykładów niszczącego wpływu, jaki może mieć niewłaściwe użycie fotelików samochodowych i urządzeń przytrzymujących dla dzieci. Jeśli Twoje dziecko doznało obrażeń, nie wahaj się skontaktować z naszymi prawnikami specjalizującymi się w wypadkach samochodowych.

fotelik

Według powtarzających się ankiet i badań medycznych, około czterech na pięciu rodziców nie instaluje prawidłowo fotelików samochodowych. Niewłaściwe użycie fotelików samochodowych jest główną przyczyną śmierci dzieci w całym kraju. Co więcej, latynoscy i rdzennie amerykańscy rodzice są mniej skłonni niż inni do zakupu i prawidłowego używania fotelików samochodowych.

Foteliki samochodowe, foteliki podwyższające i inne formy urządzeń przytrzymujących dla dzieci są ważnymi urządzeniami bezpieczeństwa dla dzieci. Według danych stanowych, w ubiegłym roku, prawdopodobieństwo śmierci w wypadku samochodowym niezabezpieczonego dziecka w wieku poniżej pięciu lat było ponad 31 razy większe.

Według National Highway Transportation Safety Administration, rodzice powinni trzymać swoje dzieci w najbezpieczniejszym foteliku samochodowym przez jak najdłuższy czas: do momentu, gdy dziecko osiągnie maksymalny rozmiar i wagę.

Zazwyczaj dziecko powinno pozostawać w foteliku samochodowym odwróconym tyłem do kierunku jazdy od urodzenia do trzeciego roku życia, chyba że wcześniej z niego wyrośnie. Foteliki ustawione przodem do kierunku jazdy mogą być odpowiednie dla dzieci w wieku od jednego do siedmiu lat. Gdy dziecko wyrosło z fotelika ustawionego przodem do kierunku jazdy, należy użyć fotelika podwyższającego. Dziecko nie powinno być wpuszczane do fotelika samodzielnie, dopóki pas bezpieczeństwa nie opadnie prawidłowo na górną część ud i nie będzie ocierał szyi lub głowy.

Jeżeli uczestniczyłeś w wypadku, w którym Twoje dziecko odniosło obrażenia, nasi prawnicy specjalizujący się w wypadkach samochodowych mają wieloletnie doświadczenie i mogą pomóc Ci uzyskać sprawiedliwość, na którą zasługujesz. Wypełnij formularz bezpłatnej oceny sprawy, aby rozpocząć.

Piotr Kowal

Redakcja kancelaria-kazimierczak.pl

Zobacz również