img

Wypadki samochodowe: Niebezpieczeństwa związane z rozglądaniem się podczas jazdy

Wszyscy jesteśmy temu winni. Nadstawiamy karku, aby zobaczyć, co dzieje się przed nami i próbujemy dowiedzieć się, dlaczego ruch uliczny stoi w miejscu.

Problem polega na tym, że czasami nasza ciekawość, znana również jako rubbernecking, może prowadzić do katastrofalnych rezultatów.

Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz został ranny przez rozproszoną jazdę, bądź pewny, że nasi adwokaci od wypadków samochodowych będą pilnie pracować, aby uzyskać odszkodowanie, na które zasługujesz po wypadku. 

Podczas gdy rubbernecking jest naturalną tendencją, jest to niebezpieczne, ponieważ zabiera uwagę kierowcy z drogi, co może spowodować kolejny wypadek z poważnymi obrażeniami.

wypadek

Następnym razem, gdy przechodzisz obok miejsca wypadku samochodowego i czujesz potrzebę gapienia się, pomyśl o tym:

  • Rubbernecking zwiększa szansę na najechanie na tył innego samochodu.
  • Rozkojarzeni kierowcy często zjeżdżają na inny pas ruchu lub nawet na przeciwległy.
  • Patrzenie na miejsce wypadku zamiast bezpośrednio przed siebie może spowodować, że kierowca nie zauważy wskazówek policji lub innych służb ratunkowych.
  • Rubbernecking powoduje wstrzymanie ruchu, ponieważ zaciekawieni ludzie zwalniają, aby zobaczyć, co się dzieje.

Urzędnicy twierdzą, że rubbernecking jest również główną przyczyną powstawania korków. Jeśli kierowca powodujący rubbernecking spowoduje inny wypadek, osoba ta jest odpowiedzialna za wszelkie obrażenia lub szkody, które wystąpią.

Ponadto, badanie przeprowadzone przez Virginia Commonwealth University wykazało, że akt gumowego czekania był główną przyczyną wypadków, które obejmowały rozproszoną jazdę, a statystyka ta nie zmieniła się zbytnio w ciągu ostatniej dekady.

Bezpłatna ocena sprawy

Jeśli uczestniczyłeś w wypadku samochodowym spowodowanym przez roztargnionego kierowcę, możesz kwalifikować się do dochodzenia prawnego zadośćuczynienia za swoje straty.

Aby uzyskać więcej informacji na temat praw, które mogą być dostępne dla ofiar wypadków samochodowych lub rozpocząć badanie opcji prawnych, skontaktuj się z prawnikiem urazu dzisiaj, aby zaplanować niezobowiązującą ocenę sprawy z jednym z naszych prawników.

Mateusz Sikora

Redakcja kancelaria-kazimierczak.pl

Zobacz również