img

Czy mogę odzyskać odszkodowanie za drobne urazy?

Nie wszystkie wypadki samochodowe kończą się poważnymi obrażeniami lub śmiercią. Niektóre z nich skutkują jedynie drobnymi obrażeniami, które zdaniem wielu osób nie uzasadniają złożenia wniosku o odszkodowanie. Po takich wypadkach nadal masz prawo do złożenia wniosku o odszkodowanie.

Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre obrażenia mogą wydawać się niewielkie na początku, ale później się pogarszają. Dlatego ważne jest, aby natychmiast szukać pomocy medycznej. Na przykład, niewielkie bóle szyi mogą być oznaką poważnego urazu tkanek miękkich.

Jeśli Ty lub ktoś bliski został ranny z powodu czyjegoś zaniedbania, zadzwoń do prawnika zajmującego się wypadkami samochodowymi już dziś, aby omówić swoje roszczenia i zobaczyć, jakie są Twoje opcje prawne.

Co jest uważane za drobne obrażenia?

Drobne urazy w wypadkach samochodowych są ogólnie określane jako urazy "tkanek miękkich". Termin ten obejmuje szeroki zakres urazów, które nadal wymagają pomocy medycznej, aby nie dopuścić do pogorszenia się ich stanu w przyszłości.

Niektóre z najczęstszych urazów tkanek miękkich obejmują:

  • skręcenia - naciągnięcie lub naderwanie więzadła
  • Nadwyrężenia - uraz mięśnia lub ścięgna
  • Stłuczenia - medyczna nazwa siniaków
  • uderzenie - występuje, gdy głowa i szyja są zmuszone do gwałtownego ruchu w przód i w tył

noga w gipsie

Te rodzaje urazów mogą być niebezpieczne, jeśli nie są leczone lub leczone niewłaściwie. Jeśli uczestniczyłeś w wypadku, powinieneś zawsze szukać pomocy medycznej, aby Twoje obrażenia mogły być właściwie zdiagnozowane.

Wizyta u lekarza może być kosztowna, szczególnie jeśli nie posiadają Państwo ubezpieczenia zdrowotnego, ale mogą Państwo kwalifikować się do zwrotu kosztów w ramach roszczenia z ubezpieczenia samochodu. Musisz udowodnić, że Twoje obrażenia były wynikiem czyjegoś zaniedbania.

Czy mogę odzyskać odszkodowanie za ból i cierpienie?

Może być Pan/Pani w stanie złożyć wniosek o odszkodowanie za szkody ekonomiczne i nieekonomiczne.

Odszkodowania ekonomiczne obejmują rachunki za leczenie, utracone zarobki i szkody majątkowe. Odszkodowanie za ból i cierpienie, znane również jako odszkodowanie nieekonomiczne, może być również dostępne. Obejmują one takie rzeczy jak psychiczne i fizyczne udręki, których doświadczasz z powodu odniesionych obrażeń.

Próg bólu u każdej osoby jest inny, co oznacza, że niewielki uraz, który dla jednej osoby jest mało bolesny, u kogoś innego może spowodować znacznie większy ból. Oznacza to, że odzyskanie odszkodowania za ból i cierpienie w przypadku niewielkich obrażeń może być nadal możliwe. Powinieneś porozmawiać z adwokatem o swoich obrażeniach i dowiedzieć się, jaki jest najlepszy sposób postępowania po wypadku.

Czy warto wnosić roszczenie?

Najlepiej jest nie robić założeń na temat swoich obrażeń. Niektóre urazy tkanek miękkich mogą wymagać fizykoterapii, która wymaga wcześniejszego wyjścia z pracy lub opuszczenia całego dnia pracy, w zależności od harmonogramu. Dobry adwokat może być w stanie pomóc w odzyskaniu utraconych zarobków, jak również kosztów rachunków medycznych związanych z leczeniem urazów.

Pozwól nam pomóc Ci złożyć wniosek o odszkodowanie. Zadzwoń już dziś

Jeśli jesteś ofiarą wypadku spowodowanego przez zaniedbanie innej osoby, masz prawo do ubiegania się o odszkodowanie.

Nasi adwokaci odzyskali miliony w odszkodowaniach dla ofiar wypadków i są przygotowani, aby pomóc Ci odzyskać odszkodowanie, do którego możesz być uprawniony.

Pracujemy na zasadzie contingency fee, co oznacza, że nie pobieramy żadnych opłat z góry i otrzymujemy wynagrodzenie tylko wtedy, gdy odzyskamy odszkodowanie w Twoim imieniu.

Mateusz Sikora

Redakcja kancelaria-kazimierczak.pl

Zobacz również