img

Czy powinienem próbować zawrzeć ugodę czy iść na rozprawę sądową?

Decyzja o ugodzie lub procesie sądowym jest różna w każdym przypadku. Zaangażowane strony mają silną motywację do ugody, aby uniknąć rozległych kosztów prawnych i wyczerpującego procesu.

Jeśli chodzi o przypadek uszkodzenia ciała, wybierając, czy dążyć do ugody lub iść do procesu jest trudna decyzja. Rozważ przedyskutowanie swojej sprawy z wykwalifikowanym adwokatem, który pomoże Ci ją poprowadzić.

Dlaczego warto dążyć do ugody?

Osiągnięcie porozumienia w sprawie ugody jest najszybszym sposobem rozwiązania sporu prawnego. Kiedy obie strony zgadzają się na ugodę, mogą oszczędzić sobie czasu, wysiłku i pieniędzy poświęconych na udowodnienie lub obronę swoich spraw w sali sądowej.

Większość czasu, strony będą rozstrzygać spory cywilne poza sądem, zanim dojdzie do procesu. Jeśli pozwany spełni finansową propozycję powoda, wtedy konflikt może być prawdopodobnie rozwiązany tam.

Kiedy sprawy trafiają na rozprawę?

Sprawa trafia na rozprawę sądową, gdy sporu nie udaje się rozwiązać, a obie strony chcą dalej prowadzić sprawę. Prowadzenie sprawy na rozprawę sądową jest trudne, kosztowne i czasochłonne. Typowy proces może trwać dwa lub trzy miesiące, podczas gdy inne mogą trwać lata, aby rozwiązać sprawę.

Skontaktuj się z adwokatem ds. obrażeń ciała już dziś

Najbezpieczniejszym sposobem, aby ocenić, czy proces jest dla Ciebie odpowiedni, jest przedyskutowanie sprawy z adwokatem. Jeśli szukasz lepszego sposobu na rozstrzygnięcie roszczenia o odszkodowanie za obrażenia cielesne, skontaktuj się z prawnikiem specjalizującym się w obrażeniach cielesnych.

Mateusz Sikora

Redakcja kancelaria-kazimierczak.pl

Zobacz również