img

Czy mogę zakwestionować odrzucenie mojego roszczenia z tytułu obrażeń cielesnych?

Ubezpieczyciele samochodowi często odmawiają uzasadnionych roszczeń o odszkodowanie, pozostawiając poszkodowanych zastanawiających się co dalej. Nie odzyskanie odszkodowania za koszty leczenia i inne szkody może być finansowo druzgocące. Ofiary mogą nie być w stanie uzyskać leczenia, którego potrzebują, wraz z pomocą finansową na opłacenie rachunków, podczas gdy ich zdolność do pracy jest ograniczona.

Jeżeli Twoje roszczenie zostało odrzucone, prawnicy specjalizujący się w wypadkach samochodowych z naszej kancelarii mogą pomóc Ci obalić odmowę, aby pomóc Ci odzyskać odszkodowanie.

Nieważne powody odrzucenia roszczeń

Zdarzają się sytuacje, kiedy firma ubezpieczeniowa może odrzucić roszczenie o odszkodowanie z uzasadnionych powodów. Na przykład, może nie dotrzymałeś terminu, nie zadzwoniłeś na policję po wypadku, lub nigdy nie szukałeś pomocy medycznej. Nieopłacenie składki na czas może również spowodować wygaśnięcie polisy, co może skutkować odrzuceniem roszczenia. W takich sytuacjach może się okazać, że nie będziemy w stanie obalić decyzji o odrzuceniu roszczenia.

Jednakże, czasami firmy ubezpieczeniowe odmawiają uznania uzasadnionych roszczeń, kiedy te powinny być zdewaluowane. Innymi słowy, poszkodowany ma ważne roszczenie, ale jego wartość powinna być obniżona, ponieważ poszkodowany może być częściowo winny.

Oznacza to, że nawet jeśli firma ubezpieczeniowa odrzuci Twoje roszczenie z pozornie uzasadnionego powodu, nadal możesz mieć prawo do ubiegania się o odszkodowanie. Mogą Państwo zakwestionować odrzucenie Państwa roszczenia.

Niektóre częste powody, dla których roszczenia są odrzucane, a powinny być odrzucone to:

  • Kraksie można było zapobiec - ubezpieczyciele mogą twierdzić, że Twojemu wypadkowi można było zapobiec, gdybyś zachował się inaczej. Chociaż może to być prawdą, drugi kierowca również może ponosić winę. Jeśli nie ponosisz 51 procent lub więcej winy, możesz być uprawniony do odzyskania odszkodowania. Nawet jeśli wypadkowi można było zapobiec, możesz kwalifikować się do uzyskania niższego odszkodowania.
  • Opóźniłeś lub odmówiłeś pomocy medycznej - Jeżeli Twoje obrażenia po wypadku nie były zauważalne, być może odmówiłeś pomocy medycznej na miejscu zdarzenia lub wstrzymałeś się z wizytą u lekarza do kilku dni po wypadku. Jest to częste w przypadku wielu ofiar wypadków, które doznały urazów tkanek miękkich, takich jak uderzenie bicza, zwichnięcie lub przepuklina dysku. Być może twoja decyzja o opóźnieniu leczenia pogorszyła twoje obrażenia. Jednakże, jeżeli są one związane z wypadkiem, nadal możesz kwalifikować się do odszkodowania. Opóźnienie w szukaniu leczenia może spowodować zmniejszenie wartości Twojego roszczenia.

ubezpieczenie

Odmowa wypłaty odszkodowania w złej wierze

Kiedy firma ubezpieczeniowa odmawia wypłaty odszkodowania za ważne roszczenie, może to być uznane za złą wiarę.

Jeśli tak się stanie, powinieneś mieć podstawy do zakwestionowania tej decyzji, ponieważ firmy ubezpieczeniowe są prawnie zobowiązane do badania i negocjowania ugody w dobrej wierze.

Niektóre inne taktyki złej wiary stosowane przez ubezpieczycieli obejmują:

  • Niepodanie powodu odrzucenia roszczenia
  • Odrzucenie roszczenia bez przeprowadzenia odpowiedniego dochodzenia
  • Wprowadzanie w błąd co do prawa lub języka w polisie
  • Oferowanie mniejszego odszkodowania niż warte są szkody
  • Opóźnianie negocjacji, aby przedłużyć okres przedawnienia.

Jak zakwestionować odrzucone roszczenie?

Jeżeli firma ubezpieczeniowa działa w sposób nieprofesjonalny lub w złej wierze, lub uważają Państwo, że Państwa roszczenie zostało niesprawiedliwie odrzucone, mogą Państwo mieć możliwość zakwestionowania decyzji. Powinieneś być w stanie złożyć apelację lub pozwać firmę ubezpieczeniową do sądu z powództwem.

Zadzwoń już dziś po bezpłatną konsultację

Powinieneś zdecydowanie rozważyć zadzwonienie do adwokatów w celu omówienia swoich możliwości zakwestionowania odrzuconego roszczenia.

Adwokaci nie tylko są przygotowani do złożenia apelacji w Twoim imieniu, ale są również przygotowani do złożenia pozwu sądowego. Posiadamy zasoby do zarządzania każdym aspektem sprawy i mamy udokumentowane osiągnięcia w zabezpieczaniu odszkodowań dla naszych klientów.

Oferujemy bezpłatną ocenę sprawy i otrzymujemy wynagrodzenie tylko wtedy, gdy odzyskamy odszkodowanie w Twoim imieniu.

Piotr Kowal

Redakcja kancelaria-kazimierczak.pl

Zobacz również