Jak uzyskać odpis aktu notarialnego?

by KK

Odpis aktu notarialnego jest kopią oryginalnego dokumentu, która potwierdza jego autentyczność i zawartość. Uzyskanie odpisu aktu notarialnego jest proste i można je wykonać w kilku prostych krokach.

Po pierwsze, należy udać się do kancelarii notarialnej, w której został sporządzony oryginalny akt. W kancelarii należy złożyć wniosek o uzyskanie odpisu i podać dane, które zostaną umieszczone na odpisie (imię i nazwisko, adres, itp.). Wniosek można złożyć osobiście lub przesłać pocztą lub faksem.

Po drugie, należy uiścić opłatę za wydanie odpisu. Wysokość opłaty jest uzależniona od liczby stron odpisu i może wynosić kilka lub kilkanaście złotych. Opłata ta może być uiszczona gotówką, kartą lub przelewem bankowym.

Po trzecie, odpis aktu notarialnego zostanie wydany po kilku dniach roboczych i można go odebrać osobiście w kancelarii notarialnej lub otrzymać pocztą na wskazany adres.

Podsumowując, uzyskanie odpisu aktu notarialnego jest proste i można je wykonać w kilku prostych krokach. Należy udać się do kancelarii notarialnej, złożyć wniosek o uzyskanie odpisu, uiścić opłatę za wydanie odpisu i po kilku dniach roboczych odebrać lub otrzymać odpis pocztą.

You may also like

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zgoda Polityka prywatności

Sprwadź, czym jest nebulizator